სსიპ კოლეჯმა „მერმისი“ წარმატებით დაასრულა პირველი Erasmus+ პროგრამა. კულინარიის ხელოვნების სამი პერსპექტიული სტუდენტი: ნიკოლოზ ნამგალაძე, ლუკა მახარაძე და საბა გრიგალაშვილი სამთვიან სტაჟირებაზე გაემგზავრნენ უნგრეთის ქალაქ ბუდაპეშტში. ჩვენს სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ გაცნობოდნენ უნგრეთის მდიდარ კულტურულ მემკვიდრეობას, დაეთვალიერებინათ ისტორიული ღირსშესანიშნაობები და ეკონტაქტათ ადგილობრივ მოსახლეობასთან.
სტუდენტები დაბრუნდნენ არა მხოლოდ ახალი კულინარიული გამოცდილებით, არამედ ამაღლებული კვალიფიკაციით. ეს ფასდაუდებელი გამოცდილება უდაოდ ხელს შეუწყობს მათ კარიერულ წინსვლას და საშუალებას მისცემს გახდნენ კონკურენტუნარიანი კადრი სტუმართმასპინძლობის ინდუსტრიაში.
ეს წარმატებული Erasmus+ პროგრამა ხაზს უსვამს კოლეჯის „მერმისი“ დამოკიდებულებას თავისი სტუდენტებისთვის მსოფლიო დონის განათლებისა და საერთაშორისო შესაძლებლობების შეთავაზებით. კოლეჯი აძლევს თავის სტუდენტებს საშუალებას გახდნენ გლობალური მოქალაქეები და ინდუსტრიის ლიდერები.
მერმისი კოლეჯი აგრძელებს საერთაშორისო პარტნიორობის გაფართოებას, ჩვენ მოუთმენლად ველით კულინარიის და სხვა პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების სტუდენტების ჩართვას ახალ საერთაშორისო პროგრამებში.